POWER YURT DIŞI EĞİTİM,  YERO şirketler grubu üyesidir. Power Yurtdışı Eğitim danışmanlığı şu anda Türkiye’nin en geniş yurt dışı eğitim ağına sahip danışmanlık şirketidir. Danışmanlarının her biri daha önce YERO Yurtdışı Eğitim bünyesinde yurtdışında çeşitli eğitim programlara katılmış, tecrübeli ve alanında uzman kişilerdir.

1999 yılından bu yana yurtdışı eğitim sektörünün içinde bulunan YERO, dil öğrenme ve başka ülkelerdeki kültürel yapının daha yakından tanınması için çalışmalarda bulunan bir yurtdışı eğitim ve danışmanlık firmasıdır.Öğrencilerin yetenekleri, yabancı dil bilgisi ve isteklerine yönelik programlarda danışmanlık sağlayan ve onların kendileri için en uygun eğitim ve çalışma programlarını almalarını ilke edinen YERO, bu konuda yurtdışında çok sayıda okul ve kurumla ortak çalışmalar yapmaktadır.

YERO, Amerika Birleşik Devletleri Dış İşleri Bakanlığı’nın onayında yazları gerçekleştirilen ve söz konusu bakanlığın onayladığı yurtdışı çalışma ortaklarımız ile kurumumuz aracılığıyla düzenlenen Work and Travel gibi öğrenciye yaz tatili süresince çalışma ve gezme imkanı sağlayan kültürel değişim programlarının danışmanlığı konusunda da Türkiye’nin önde gelen firmalarından biridir. Bu sektörde Türkiye’de bu işi yapan ilk 2 firmadan birisi olan YERO, öğrenciyle hem gitmeden önce hem de gittikten sonra sürekli iletişim halindedir. Öğrencinin evrak işleri, oryantasyon çalışmaları, vize takibi, öğrenci gittikten sonra da 7/24 açık bulunan çağrı hattı ve belirlenen bir danışman ekibin yazları ABD ziyaretleri ile öğrencinin sürekli destek alabileceği bir çalışma stratejisi izleyen firmamız, 1999 yılından bu yana  ABD Konsolosluğu’ndan %99,8 gibi bir vize alabilme yüzdesi elde etmiştir.

Dil eğitimine önem veren ve bu işi profesyonel çalışanları ve anlaşmalı olduğu alanında uzman kurumlarla yapan YERO, yurtdışında dil okulları ile de sürekli irtibat halindedir. İngiltere, Malta, Kanada, ABD gibi İngilizce konuşulan ülkelerin yanı sıra; Almanya, Fransa, Rusya, İsviçre, İtalya gibi de hem dil öğrenilebilen, hem de üniversitelerin yaz stajlarının yapılabildiği birçok ülkedeki okullarla ortak çalışma halindedir.