FRANSA’DA DİL EĞİTİMİ

Bir lisanın öğrenileceği en uygun yer hiç şüphesiz doğal olarak konuşulduğu ülkedir. Fransa 24 saat Fransızca eğitimi göreceğiniz bir ‘Fransızca dil laboratuarı olacaktır. Fransızca Dil okullarındaki dersler eğitiminizin sadece bir bölümünü oluşturmaktadır. Okulların düzenledikleri etkinlikler, geziler, yanında kalacağınız aile ve yakın çevre ile olan ilişkileriniz sizi tam bir “Fransızca atmosferinde” yaşatacaktır.

Fransızca kursları yıl boyunca kesintisiz sürmektedir. Eğitim süresinin belirlenmesi ulaşmak istediğiniz seviyeye, ayırabileceğiniz zamana ve şüphesiz bütçenize bağlı olarak tamamen size bağlıdır. 2 haftadan başlayarak 1 yıla kadar istediğiniz süreyi tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte kimi Fransızca dil okullarında kurslar belirli dönemlerde düzenlenebilmektedir.

Genel olarak Fransızca lisan kurslarına Fransızca düzeyiniz ne olursa olsun başvurabilirsiniz. Fransızca Dil Okulunun ilk günü yapılacak seviye belirleme sınavı sonucuna göre uygun bir kura yerleştirilecek, kendi seviyenizdeki diğer öğrencilerle birlikte eğitim alacaksınız. Bununla birlikte Fransızca dil eğitiminizden en verimli faydalanabilmek için hiç bilmeden gitmek yerine seviyenizin en az Elementary (az) düzeyinde olmasını öneriyoruz. Fransa Öğrenci vizeniz içinde Fransızcanızın belirli bir düzeyde olması vize almanızı kolaylaştıran bir etken olabilir.

FRANSA HAKKINDA BİLGİ

Fransa ya da resmî olarak Fransa Cumhuriyeti (République française), anakara toprakları batı Avrupa’da bulunan ancak dünyanın pek çok bölgesinde de denizaşırı toprakları olan bir ülkedir.
Ülke nüfusu 62,752,136 olup, ülke nüfusu her yıl %0.35 oranında artmaktadır. Ülkede her 1000 kişiden 0.66’sı mültecidir.

NEDEN FRANSA’DA DİL EĞİTİMİ?

Fransızca’nın Konuşulduğu Ülke! Bir dilin en iyi öğrenileceği yer kuşkusuz doğal olarak konuşulduğu ülkedir. Bu nedenle Fransa Fransızca öğrenmek isteyenler için en uygun seçenektir. Burada geçirdiğiniz süre boyunca 24 saat Fransızcayla iç içe olarak kısa sürede etkili bir şekilde dil öğrenebilirsiniz.
Fransa’da yüksek öğretim köklü bir geçmişe sahiptir! ülkede tarihi daha orta çağa dayanan üniversiteler bulunmaktadır. Bu üniversiteler, dünya tarihi boyunca bilim alanındaki başarılarıyla göz doldurmuş, modern ve dinamik eğitimleriyle bilim, yönetim ve kültür alanında aydınlık bir ulusun yetişmesine katkıda bulunmuşlardır
Fransız eğitimi herkese eşit şartlarda uygulanır! Fransa’da yabancı öğrencilerle Fransız öğrenciler arasında hiçbir ayrım gözetilmez. Üniversitelere giriş şartları, verilen diplomalar herkes için aynıdır. İnsan ve yurttaş haklarının ülkesi Fransa her tür ayrımcılığı red etmektedir.

Fransa dünyanın başlıca turist merkezlerinden biridir. Ülke romantik başkent Paris; Notre Dame, Sacre Coeur ve Eiffel Kulesi gibi görkemli yapıları, klasik ve modern sanat koleksiyonlarının sergilendiği müzeleri, şirin kafeleri, dünyaca ünlü Fransız Mutfağı’nın leziz ürünlerini sunan restorantları, alışveriş merkezleri ve bulvarlarıyla, turistlerin olduğu kadar yabancı öğrencilerin de ilgisini çekmekte ve her yıl 60 milyona yakın turist tarafından ziyaret edilmektedir.
Kanada, Belçika ve İsviçre gibi önemli ülkelerin de resmi dili olan Fransızca, dünyada İngilizce’den sonra en çok öğretilen ikinci yabancı dildir.
Fransa dünyanın en önemli yatırım ülkesidir ve en düşük enflasyon oranlarına sahiptir. Ülke Amerika, Almanya ve Japonya’dan sonra dünyanın 4. en büyük ekonomisine sahiptir.

Fransa’da yabancı öğrencilerin çalışma hakkı yoktur.