Avustralya’da bir yandan dil eğitimi alıp bir yandan cep harçlığınızı kazanmanız mümkün!! Kendi ayaklarının üstünde durmak isteyen ve ailesine yük olmak istemeyen öğrenciler için ideal bir imkân olan Avustralya’da dil eğitimi hakkında biraz bahsetmemiz gerekirse…

Diğer ülkeler ile kıyaslama yaptığınızda Avustralya’da dil eğitimi maliyeti oldukça uygundur. Avustralya’nın Türk öğrencilere verdiği yasal çalışma izni sayesinde aylık kazanacağınız para ile kira, cep harçlığı gibi harcamaları karşılayabilirsiniz. Ayrıca Avustralya dolarının değeri de en büyük artıdır. Bu avantajlar ile maliyet açısından Avustralya öğrenciler için oldukça iyi bir seçenektir.

Avustralya hükümeti yabancı öğrencilere, dil eğitimi aldıkları süre boyunca, ücretli olarak çalışmalarına olanak sağlar. Avustralya’da eğitim görürken çalışmanız, hem eğitiminizi hem de yaşam deneyimlerinizi tamamlamaya yardımcı olabilir. Öğrenciler akademik dönemlerde 2 haftada 40 saat, akademik dönemler dışındaki tatil zamanında ise süresiz çalışma hakkına sahiptir. Öğrenciler okulda okuma hakkı kazansa da okul resmi olarak başlamadan çalışma hakkına kavuşamazlar.

Avustralya’da öğrenciler daha çok cafe, restoran ve coffee shoplarda çalışmaktadır. Avustralya geniş endüstri alanına sahiptir ve yarı zamanlı istihdam fırsatlarına sahiptir. Çalışabileceğiniz diğer alanlar ise, süpermarketler, giyim mağazaları, otel ve moteller… İngilizce seviyenize bağlı olarak rahat iş bulma şansınız artmaktadır.

Öğrencilerin ülkeye gider gitmez yapmaları gereken ilk şey vergi numaralarını almaktır!

Avustralya vize prosedürü diğer ülkelere nazaran daha zordur. Ancak Avustralya konusunda oldukça uzman olan danışmanlarımız sayesinde vizeniz rahatlıkla alınabilmektedir.