AVUSTRALYA’DA DİL EĞİTİMİ

Avustralya Dil Okulları, nüfusu 20 milyon civarında olan canlı, enerjik ve de en önemlisi sıcakkanlı bir ülkedir. Kültürel ve coğrafi çeşitlilik sunan Avustralya, uçsuz bucaksız alanları ile hareketli, zevkli ve dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden oluşan bir ülkedir. Yumuşak, tropikal bir iklim yıl boyunca akla gelebilecek tüm spor ve eğlence olanaklarına imkân sunmaktadır.

Avustralya’da bir yanda 50.000 yıldır dünyanın en eski yaşam kültürünü koruyan yerli halk hayata eşsiz bir derinlik ve zenginlik katarken, diğer yanda her kıtadan ve 200’ü aşkın ülkeden göç etmiş insanlar Avustralya’yı dünyanın en kozmopolit ülkesi haline getirmiştir.
Avustralya her yıl ülkenin popüler şehirlerinde ( Sydney, Melbourne vb. ) binlerce üniversite ve dil eğitimi almaya gelen öğrenciyi ağırlamaktadır.

AVUSTRALYA HAKKINDA KISA BİLGİLER

Para birimi: Avustralya doları ( AUD )
Ana dili: İngilizce
Türkiye’ye uçak ile uzaklığı: Aktarmalı 20 -25 saat arası

AVUSTRALYA’DA YAŞAM

Avustralya BM tarafından “ en yaşanılır 5 ülkeden biri “ olarak seçilmiştir. Avustralya’nın eskiyi ve yeniyi birleştirmesindeki başarısı ve farklı milletlerden oluşan bir nüfusa sahip olması, Avustralya’da yaşayan yabancılara önyargı ile yaklaşılmasının aksine onların “ çok kültürlü yapının bir parçası “ olarak kabul edilmelerini sağlar. Dünyanın her bölgesinden gelen kültürü kabul eden Avustralya, çok fazla kültür çeşitliliğine sahip olmuştur.
Avustralya’da trafik sistemi son derecede moderndir ve yayaları koruma yönünden sıkı kurallar konulmuştur. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise geceleri şehir dışında trafiğe çıkılmamasıdır. Çünkü aniden yola çıkan ve görülemeyen hayvanlar trafik kazalarına sebebiyet verebilirler.

NEDEN AVUSTRALYA’DA EĞİTİM ?

  • Yasal olarak çalışarak ayda minimum 1.500 $ kazanma fırsatı
  • Uygun fiyatlarla 1 yıl boyunca eğitim alma imkânı
  • Avustralya vatandaşlığına başvuru şansı
  • Büyüleyici şehirlerde en iyi olanaklarla kaliteli bir yaşam şansı
  • Birçok iş olanağı
  • Avustralya’da yaşam diğer İngiltere, Kanada, Amerika ve birçok Avrupa ülkesine kıyasla daha ekonomiktir
  • Yılın 9 ayı boyunca süren bahar ve yaz mevsimi
  • Avustralya’dayken vizenizi uzatabilirsiniz.