Amerika Dil Okulları, çok fazla üniversitenin ve dil okullarının sağladığı avantajlar vardır. Dili yerinde öğrenebilmenin farkını yaşayabileceğiniz bir ülkede hissedeceksiniz kendinizi. Çünkü Amerika çok fazla çok göç alan bir ülke olduğundan dolayı İngilizceyi öğrenmek isteyen kişilere karşı özel anlatım çabası ve yeteneklerini kullanmaktadırlar. 50 eyaletin de ayrı ayrı özellikleri olmasından dolayı, dil eğitimi almak isteyen kişiler aynı zamanda istedikleri bölgede birçok kaliteli dil okulunu uygun fiyatlarda bulabilmenin kolaylığını yaşarlar.

Amerika’da dil öğrenirken aynı zamanda değişik lezzetlere ve güzel tabiata sahip olduğunu hissedeceksiniz. Bilim, sanat ve teknolojide en ileri ülkelerden birisi olduğu için ilgi alanınız ne olursa olsun mutlaka kendinize uygun bir şeyler bulacaksınız. Amerika’da dil okulları ve Staj seçenekleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

 

AMERİKA HAKKINDA KISA BİLGİ

Para birimi: Amerikan Doları (USD)
Nüfusu: Yaklaşık 312,9 milyon
Ana Dili : İngilizce, İspanyolca
Popüler Şehirleri: New York City , Los Angeles, San Francisco, Washington, Boston, Chicago
Toplam Eğitim Gören Yabancı Öğrenci Sayısı: 764, 495 ( % 5,7 oranda her yıl artış görünmektedir )

Eğitim amaçlı Amerika’ya gelen ülkeler sıralamaya göre;
1. Çin
2. Hindistan
3. Güney Kore
4. Suudi Arabistan
5. Kanada
6. Tayvan
7. Japonya
8. Vietnam
9. Meksika
10. Türkiye
Öğrencilerin tercih ettiği eyaletler: Teksas, Kaliforniya, Florida, Illinois, Indiana, Ohio, Pennsylvania, Newyork
İngilizce eğitimi alanların oranı : % 5.1,

NEDEN AMERİKA’DA DİL EĞİTİMİ ALMALISINIZ?

• Dili aksanı ile öğrenme şansına sahip olursunuz
• Farklı kültürlerle tanışma imkanına sahip olursunuz
• Kaliteli okullarda profesyonel eğitmenlerden dil eğitiminizi alırsınız
• Farklı eğitim sistemi ile daha hızlı öğrenme şansına sahip olursunuz

AMERİKA’DA YAŞAM ŞARTLARI

Amerika özgürlükler ülkesi olduğundan dolayı her şey ile her an karşılaşmak mümkün olabilmektedir. Türkiye’de de olduğu gibi küçük şehirler büyük şehirlere göre daha uygundur. Genel anlamıyla kozmetik, elektronik, giyim ve yiyecek bakımından uygun bir ülkedir. Birçok büyük alışveriş yerleri bulunduğundan dolayı seçenekler fazladır ve istediğiniz uygunluğu bulma imkanına sahipsinizdir. Eyaletler arası genelde uçak ile seyahatler yapılmaktadır. Bu sebepten dolayı dil eğitiminiz esnasında uygun uçak bileti alarak gezme hakkına da sahip olabilirsiniz. Öğrenciyken alabileceğiniz uygun otobüs biletlerini de göz önünde bulundurmak gerekir. Hatta bazı okulların dönemlik 20$’a sınırsız kullanabileceğiniz otobüs bileti verdiğini görebileceksiniz.
Eğitime çok açık olan ve önem veren ülkeye seyahat edebileceğiniz Amerika, komik ve esprili arkadaş canlısı hocalarıyla sizlere adeta dili sevdirmek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır.

Okulların tatil dönemlerinde dilediğiniz gibi seyahat edebilirsiniz. Öğrencilerin vazgeçilmez konaklama imkanı olan hostellerde , günlüğü 10$ ile başlayan fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

AMERİKA’DA ÇALIŞMA HAKKI

Dil okulu için Amerika’ya giden öğrencilerin yasal çalışma hakkı bulunmamaktadır. Lisans, yüksek lisans ve doktora yapan öğrencilerin haftada 20 saat yasal çalışma hakkı bulunmaktadır.

 

VİZE ŞARTLARI

Amerika’ya vize alabilmek için kişi mutlaka şahsi olarak başvurmak ve vize memurlarıyla mülakat yapmak zorundadır. Mülakat esnasında destekleyici evraklar, Türkiye’deki bağlarını güçlü göstermek ve kendisinin geri döneceğini ikna etmek durumundadır. Bunun için bireylerin çalıştığı işyerinin referansını, eğitim geçmişini ve aile bağlarının ne kadar güçlü olduğunu vurgulaması gerekmektedir. 2,00 ve üzeri not ortalamasının da bulunması kişinin vize alışını kolaylaştırabilmektedir. Yalnız hiçbir zaman evraklarınızın dahi tam olması demek sizin %100 vize alacağınız anlamına gelmemektedir.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ

Birçok ülkeden göç almış olan Amerika Birleşik Devletleri dünyanın en kültürlü ülkelerin başında yer almaktadır. Filmleri, müziği, teknolojisi, ekonomik ve askeri gücüyle varlığını sürekli hissettiğimiz Amerika’yı tam anlamıyla tanımak, kuşkusuz bu ülkede yapılacak bir dil eğitiminden geçer. Yıllar boyu yurtdışında İngilizce eğitim almak isteyenleri göz alıcı coğrafi yapısı, dünyaca ünlü eğlence merkezleri ile kendine çekmeyi başarmıştır. Amerika’da her bütçeye, her zevke uygun bir dil kursu ve şehir bulmak mümkündür, dil kursunuzu bütçenize göre seçerken, şehir seçiminizi de hobilerinize göre belirleyebilirsiniz. Eğer dil eğitimi alırken aynı zamanda da üniversitede kampus hayatı yaşamak istiyorsanız, bunun için de birçok seçenek mevcuttur. ABD gerek coğrafik gerekse kültürel olarak eyaletten eyalete büyük farklılıklar gösterir.

Amerika’da dil eğitimi almanın birçok kişinin en büyük rüyalarından biri olduğunun farkında olan Yero Yurt Dışı Eğitim bu süreçte rüyalarınızı gerçekleştirmekte en büyük yardımcınız olacaktır.

Şehirler


New York Amerika Birleşik Devletleri’nin en kalabalık şehri ve dünyanın en kalabalık metropolitan alanlarından New York bölgesinin merkezidir. Şehir bir parçası olduğu New York Eyaleti ile karıştırıldığı için İngilizce’de New York City veya The City Of New York olarak da anılır. Şehir; ticaret, finans, medya, sanat, moda, araştırma, teknoloji, eğitim ve eğlence sektöründe önemli katkı yaptığından dolayı küresel kent olarak anılmaktadır. Önemli bir uluslararası diplomasi merkezi olan kent, Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’ne de ev sahipliği yapmaktadır ve dünyanın kültür başkenti olarak tanımlanır. Şehir, dünyanın en büyük doğal limanlarından birinin üstüne kurulmuştur.The Bronx, Brooklyn, Manhattan, Queens ve Staten Island- 1898 yılında tek şehir olarak birleştirilmiştir.

New York, bir göçmen kentidir. Kentte yaklaşık 170 ayrı dil konuşulmaktadır ve her üç kişiden biri ABD dışında bir ülke doğumludur. İngilizce çeşitli aksanlarla konuşulur. İngilizcenin yanı sıra İspanyolca da İngilizce kadar yoğun konuşulmaktadır. Little Italy (Küçük İtalya) semtinde İtalyanca, China Town’da (Çin mahallesi) Çince konuşulur.

New York birçok Amerikan kültürel hareketinin de doğum yeridir. Edebiyat ve görsel sanatlarda Harlem Rönesansı, resimde soyut ekspresyonizm (New York Ekolü), müzikte hip hop, punk, salsa ve Tin Pan Alley bu hareketlerden bazılarıdır. 24 saat açık olan metrosu ve yoğun trafiğiyle Hiç Uyumayan Şehir adını almıştır.

Özgürlük heykeli, Empire State Binası, Central Park ve Times Meydanı, Modern Sanat Müzesi, Guggenheim Müzesi ve Modern Tarih Müzeleri şehrin ilgi çekici mekânlarıdır. Gökdelenleri, caddeleri, lokantaları, alışveriş merkezleri ve insanlarıyla, New York turistleri cezbetmektedir.

New York birçok Amerikan kültürel hareketinin de doğum yeridir. Edebiyat ve görsel sanatlarda Harlem Rönesansı, resimde soyut ekspresyonizm (New York Ekolü), müzikte hip hop, punk, salsa ve Tin Pan Alley bu hareketlerden bazılarıdır. 24 saat açık olan metrosu ve yoğun trafiğiyle “Hiç Uyumayan Şehir” adını almıştır.

New York tercih edilmeli; çünkü bu şehirde her zaman yapacak bir şeyler bulabilirsiniz. 7 gün 24 saat hareketlilik sürüyor ve dünyaca ünlü görmeye değer birçok yeri ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca şehrin hızlı temposu içinde yaşıyor olmanıza rağmen, doğaya ve sakin hayata da 1-2 saatlik bir mesafede olacaksınız.

New York’ta yoğun bir trafikle karşılaşacaksınız. Meşhur sarı taksilerden oluşan karışık trafiğe hazırlıklı olun. Trafik karmaşasını biraz olsun hafifletmek için kullanılan yöntem gayet akılcı. Çift numaralı sokaklar doğuya, tek numaralı sokaklar ise batıya doğru akıyor.

New York’ta şehir içi ulaşım için genellikle metro ve otobüs seçeneklerini kullanabilirsiniz. New York metroları ile ünlü bir şehirdir. 24 saat sınırsız bir hizmet sunan toplu taşıma araçları ile eğlencenize gönlünüze zaman sınırlaması yapmadan devam edebilirsiniz. New York’ta şehir içi ulaşım için taksi seçeneğini kullanmak yerine araba kiralamanız çok daha ucuz ve eğlenceli bir yol olacaktır. Ancak New York’luların kurallarına fazlasıyla bağlı olduklarını ve en küçük hata için büyük cezalar kestiklerini unutmayın.

Okulların resmi temsilcisi olan Power Yurt Dışı Eğitim, sunmuş olduğu “yurtdışı dil eğitimi” hizmetlerden dolayı öğrencilerinden hiçbir ek ücret talep etmemektedir. Sunulan yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetleri tamamen ücretsizdir. Şeffaf ödeme politikası ile öğrencilerden hiçbir okul ödemesi kabul etmeyen Power Yurt Dışı Eğitim, öğrencilerin okul ücretlerini resmi faturaları ile okul resmi hesaplarına transfer etmelerini tavsiye etmektedir. Bu hizmet politikası sayesinde öğrenciler, her türlü finansal uyuşmazlıktan korunmuş olurlar. Ücretsiz danışmanlık hizmeti ile Power Yurt Dışı Eğitim öğrencilerine okul tanıtımlarından okul kayıt işlemlerinin yürütülmesine vize işlemlerinin yürütülmesinden uçak rezervasyonlarına havaalanı transfer hizmetlerinin ayarlanmasından eğitim süreci desteğine kadar bütün hizmetleri müşterilerine BEDELSİZ olarak sunmaktadır.

Dil Okulları: Kaplan, LSI, New York Language Center, St. Giles, ZONI

Los Angeles ya da Melekler Şehri… Yüksek binalar, sarayları anımsatan villalar, ışıl ışıl reklam panoları, dünyaca unlu plajları, sayısız müzeleri, sinema salonları, Hollywood, Beverly Hills, Disneyland ve daha birçok özelliğiyle marka olan bir şehirdir.

Dünya’da Los Angeles kadar filmlere konu olan, televizyonda gözüken ve magazinlere kapak olan başka bir şehir daha yoktur. Los Angeles Amerika Rüyası’nın doğduğu yerdir.

Los Angeles Güney Kaliforniya’da bulunan bir metropoldür. ABD’nin batısında bulunur. Şehir vilayet yönetimiyle yönetilmektedir ve Los Angeles vilayetinin bir parçasıdır. Los Angeles Kaliforniya’nın en büyük şehridir ve ABD’nin en kalabalık ikinci şehridir.

İlk bakışta LA kollarını her tarafa salmış dev bir metropolit gibidir. Bir belediyeden diğerine, bir şehirden ötekine geçiş belirsiz gelebilir. Santa Monica’yi Venice’den ayıran o ince ayrımı görebilmek için bu şehirde yasayıp havasını solumanız gerekir. Bir süre sonra LA’da gerçek anlamda farklı şehirciklerin olduğunu ve bunların yabana atılamayacak kadar çok sayıda olduğunu anlarsınız.Yaşam tarzı olarak şehre baktığınızda son derece rahat giyimli ve dünyanın en konforlu araçlarını süren bir nüfusla karsılaşacaksınız. LA’de her şey New York’un tam tersidir. Hayat standardı çok yüksek, kazandığınız para ile yaşamanız çok daha kolay, kıyafetleriniz çok daha ince ve kısa, evleriniz çok daha büyük, günesiniz ise daimidir. Doğu sahilinin kalabalığına karşılık Bati sahili geniş toprağı nedeniyle çok daha boş görünmektedir.

LA, Amerika’da araba kültürü en büyük olan şehirdir. Bu nedenle bu sayısız ufak şehircik arasında yol almak LA’li için son derece keyifli ve olağandır. Uçaktan inerken bakıldığında (ki gözünüzden kaçması olanaksızdır) matematik defterinin karelerini andıran bu dev şehirde yol bulmak neredeyse tek koridorlu labirentte çıkış kapısını bulmaya benzer.Dünyanın başka hiçbir bölgesinde olmayan başka bir olaya da burada alışmanız gerekecektir: Yön tayini! Gerçek anlamda mantık sınırlarının ötesinde büyük olan bu şehirde bir noktadan diğerine gidişinizi tarif ederken insanlar sürekli olarak “101 ile kuzeye çık, oradan 405 kuzeyi al ve 138 ile doğuya doğru devam et” gibi cümleler kullanacaklardır. İnanması zor bile olsa bir süreden sonra hangi istikamette gittiğinizi siz de hisseder olacaksınız!

Okulların resmi temsilcisi olan Power Yurt Dışı Eğitim, sunmuş olduğu “yurtdışı dil eğitimi” hizmetlerden dolayı öğrencilerinden hiçbir ek ücret talep etmemektedir. Sunulan yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetleri tamamen ücretsizdir. Şeffaf ödeme politikası ile öğrencilerden hiçbir okul ödemesi kabul etmeyen Power Yurt Dışı Eğitim, öğrencilerin okul ücretlerini resmi faturaları ile okul resmi hesaplarına transfer etmelerini tavsiye etmektedir. Bu hizmet politikası sayesinde öğrenciler, her türlü finansal uyuşmazlıktan korunmuş olurlar. Ücretsiz danışmanlık hizmeti ile Power Yurt Dışı Eğitim öğrencilerine okul tanıtımlarından okul kayıt işlemlerinin yürütülmesine vize işlemlerinin yürütülmesinden uçak rezervasyonlarına havaalanı transfer hizmetlerinin ayarlanmasından eğitim süreci desteğine kadar bütün hizmetleri müşterilerine BEDELSİZ olarak sunmaktadır.

Dil Okulları: EC, EMBASSY, Language System International

Windy City (rüzgarlı şehir) olarak bilinen Chicago, Jazz müziğinin ve dünyanın en yüksek binası olan Sears Kulesi’nin ve daha birçok ilkin ev sahibidir. Chicago, Jazz’in doğum yeri olarak müzikseverler için çok büyük fırsatlar sunar. Blues ve Jazz barları birçok tanınmış grubu ağırlarlar.

Chicago Amerika’da Midwest’in en büyük ticari merkezidir.

Chicago şehir merkezinin güneyindeki Chicago Board of Trade başta olmak üzere büyük şirketlerin bulunduğu Civic Center günde milyonlarca çalışanı çekmektedir. Bunun yani sıra ünlü okulları, yazın 4 ay halka açık plajları, Michigan Avenue üzerindeki Magnificent Mile olarak adlandırılan ünlü mağazaların olduğu caddesi ve alışveriş merkezleri, Navy Pier ve Grant Park’taki festivalleri, göl boyunca binlerce yat ve bot bulunan marinaları ile her zaman hareketli bir şehirdir.

Mayıs ayında ısınan havalarla beraber göl kenarında ve şehirdeki parklarda piknik yapabilir, bisiklet kullanıp trekking yapabilir; göl kenarında hakla açık 29 plajda göle girip, plaj voleybolu oynayabilir, gölde yelken veya sörf yapabilir, tekne ile gezebilir; şehir merkezinin kuzeyinde göl yakınındaki kanalda ve çevre nehirlerde kano ile gezebilirsiniz. Yaz sonunda ağaçların büründüğü muhteşem renk cümbüşünü yakalamak için çevre ormanlıklara gezi vaktini iyi ayarlamak gerekir. Kışın sert geçmesi nedeniyle şehre bu mevsimde gelmek isteyenlerin sık sık havaalanı ve yol raporlarını takip etmesi gerekmektedir.

Chicago’ ya ilk geldiğinizde Amerika’nin Los Angeles ve New York gibi diğer şehirlerine nispeten daha düzenli ve sakin olduğunu fark edeceksiniz. Şehir merkezini yürüyerek gezebilirsiniz. Kışın çok soğuk ve yazın sıcak havada dahi ne olursa olsun göl kenarında insanların spor yaptığı Chicago’ da, taksiler dışında bol sayıda otobüs ve oldukça geniş bir bölgeye ulaşan raylı sistemi rahat ulaşım imkanı sağlar. Her büyük şehirde olduğu gibi geniş mutfak yelpazesinden örnekler sunan restoranları, çeşit çeşit bar ve gece kulüpleri, ünlü oyun ve müzikalleri misafir eden tiyatrolar, sinemalar ve daha birçok mevsimsel aktivite ile her zevke uygun eğlence bulabilmek mümkündür.

Okulların resmi temsilcisi olan Power Yurt Dışı Eğitim, sunmuş olduğu “yurtdışı dil eğitimi” hizmetlerden dolayı öğrencilerinden hiçbir ek ücret talep etmemektedir. Sunulan yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetleri tamamen ücretsizdir. Şeffaf ödeme politikası ile öğrencilerden hiçbir okul ödemesi kabul etmeyen Power Yurt Dışı Eğitim, öğrencilerin okul ücretlerini resmi faturaları ile okul resmi hesaplarına transfer etmelerini tavsiye etmektedir. Bu hizmet politikası sayesinde öğrenciler, her türlü finansal uyuşmazlıktan korunmuş olurlar. Ücretsiz danışmanlık hizmeti ile Power Yurt Dışı Eğitim öğrencilerine okul tanıtımlarından okul kayıt işlemlerinin yürütülmesine vize işlemlerinin yürütülmesinden uçak rezervasyonlarına havaalanı transfer hizmetlerinin ayarlanmasından eğitim süreci desteğine kadar bütün hizmetleri müşterilerine BEDELSİZ olarak sunmaktadır.

Dil Okulları: ELS, Kaplan

Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzeydoğusunda bulunan Massachusetts eyaletinin başkenti olan Boston, eyaletin en kalabalık kentidir. Kültürel ve akademik kuruluşlarıyla dünya çapında da tercih edilen bir kenttir. En prestijli kuruluşlardan Harvard Koleji de bu kentte eğitim veren okullardandır. 100’den fazla kolej ve üniversite eğitim gören 250.000’in üzerinde kolej öğrencisi ile Boston, “Amerika’nın Atinası” (the Athens of America) unvanını kazanmıştır. Ayrıca, ABD’de yer alan ilk yeraltı metrosu Boston’dadır.

Geçmiş ile modern atmosferin iç içe geçtiği Boston, 19. yüzyıldan kalma mimari eserlerin ve sömürge dönemine ait binaların yer aldığı samimi bir kenttir.

“Yürüyen Kent” ismiyle anılan Boston, bu unvanını Amerika’nın ilk tarihi yürüyüş yollarından biri olan ve iki ile üç saat içerisinde 16 tarihi bölgeyi gezdiren Özgürlük Yolu (Freedom Trail) sayesinde kazanmıştır. Freedom Trail üzerinde yer alan tarihi mekânları, kentin kaldırımlarını dolaşan bu kırmızıya boyanmış çizgi, birbirine bağlar.

Birçok gösteri, festival ve şölene de ev sahipliği yapan Boston, Mart ve Ağustos ayları arası adeta festivallerle yaşar. Saint Patrick’s Day Parade (Sen Patrik Şölen Günü), Greek Parade (Yunan Şöleni), Patriots Parade (Yurtseverler Şöleni), Gospel Festivali, Hip Hop Festivali, Santa Maria DiAnzano ve St. Rocco kentte düzenlenen önemli kültürel etkinliklerdendir.

Atlantik Okyanusu boyunca uzanan Boston Limanı, 34 küçük adayla süslenmiştir. Çoğunlukla halka açık olan bu adalar yürümek, balık tutmak, kuş izlemek ve yüzmek için idealdir. Kentten kalkan feribotlarla bu adalara geziler düzenlenmektedir.

Boston, sandal keyfinin tadını çıkarabileceğiniz en uygun yerlerdendir. Boston limanında ya da Charles Nehri’nde sandal turu, Halk Bahçesi’nde (Public Garden) kuğu şeklindeki botlarla gezinti kent halkı ve ziyaretçileri arasında oldukça popüler aktivitelerdir.

Emerald Necklace, 9 parkın patikalar ve suyollarıyla birbirine bağlandığı 1.100 akrelik bir komplekstir. Frederick Law Olmsted tarafından dizayn edilen, birbirine bağlı bu parkların adları; “Boston Common”, “Public Garden (Halk Bahçesi)”, “Commonwealth Avenue Alışveriş Merkezi”, “Back Bay Fens (Arka Körfez Bataklığı)”, “Riverway (Nehir Yolu)”, “Olmsted Parkı”, “Jamaika Gölü Parkı”, “Arnold Arboretum” ve “Franklin Parkı”dır.

Boston’dan ayrılmadan önce mutlaka Emerald Necklace’in patika yollarında bisiklet gezintisi yapmalı, Cape Cod boyunca sıralanan plajlarda yüzüp ve 4 km’lik Özgürlük Yolu’nu (Freedom Trial) takip ederek şehrin tarihine tanık olmalısınız.

Okulların resmi temsilcisi olan Power Yurt Dışı Eğitim, sunmuş olduğu “yurtdışı dil eğitimi” hizmetlerden dolayı öğrencilerinden hiçbir ek ücret talep etmemektedir. Sunulan yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetleri tamamen ücretsizdir. Şeffaf ödeme politikasını kendisine ilke edinen Power Yurt Dışı Eğitim, öğrencilerin okul ücretlerini resmi faturaları ile okul resmi hesaplarına transfer etmelerini tavsiye etmektedir. Bu hizmet politikası sayesinde öğrenciler, her türlü finansal uyuşmazlıktan korunmuş olurlar. Ücretsiz danışmanlık hizmeti ile Power Yurt Dışı Eğitim öğrencilerine okul tanıtımlarından okul kayıt işlemlerinin yürütülmesine vize işlemlerinin yürütülmesinden uçak rezervasyonlarına havaalanı transfer organizasyon yardımından eğitim süreci desteğine kadar bütün hizmetleri müşterilerine BEDELSİZ olarak sunmaktadır.

Dil Okulları: EC, Embassy CES, LSI

‘Günışığı eyaleti” olarak adlandırılan Florida’nın en ünlü sahil kenti Miami’dir. Astropik iklimi, sıcak denizi ve uzun kumsallarıyla özellikle kış mevsiminde yaz havası yaşamak isteyenler için ideal. Kentin en önemli kaynağı turizmdir. Kıyı şeridi lüks oteller ve gökdelenler, yat limanları ve golf sahalarıyla kaplıdır. 300 bin dolayında Küba’lının bulunduğu Miami’nin bir kesimi “Küçük Havana” olarak anılmaktadır.

Eğitimin yanında turistik geziler yapmak ve anılarıma tatil anıları da eklemek istiyorum diyorsanız Miami sizin için biçilmiş kaftan. Miami’de South Beach plajlarının beyaz kumsalının tadını çıkarabilir, Ocean Drive‘da okyanus serinliğine karşı kokteylinizi yudumlayabilir, Miami Metro Zoo‘da 2000 çeşit tropikal canlıyla tanışabilir,Coconut Groove’daki Vizcaya Müzesi ve Bahçeleri’ni ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanı sıra Güney Plajı’nda yer alan Miami Kent Balesi’nin etkileyici gösterilerinden birini izleyebilir,Bal Limanı Dükkânları, moda tasarımların satıldığı büyüleyici mekânlardır. Tasarım butiklerden oluşan bu yerde dünyaca ünlü moda markalarını bulabilirsiniz.

Miami, sahne sanatları konusunda dünyanın sayılı şehirlerindendir. Aktörler Tiyatrosu (Actor’s Playhouse), Jackie Gleason Tiyatrosu ve Coconut Grove Tiyatrosu, Miami’nin mükemmel tiyatro dünyasından birkaç örnektir. Mucize Tiyatrosu (Miracle Theater)’nda yer alan Aktörler Oyunevi, yetişkinler ve çocuklar için profesyonel performanslara ev sahipliği yapar.

Miami’de toplu taşıma sistemi otobüs dışında çok gelişmemiştir. Yerli halkı genellikle kişisel araçlarını kullanmaktadırlar. Miami’de toplu taşıma sistemi çok yaygın olmamakla beraber ana merkezlere metrobus, metrorail, metromover gibi araçlara ulaşım sağlanabilir.

Okulların resmi temsilcisi olan Power Yurt Dışı Eğitim, sunmuş olduğu “yurtdışı dil eğitimi” hizmetlerden dolayı öğrencilerinden hiçbir ek ücret talep etmemektedir. Sunulan yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetleri tamamen ücretsizdir. Şeffaf ödeme politikası ile öğrencilerden hiçbir okul ödemesi kabul etmeyen Power Yurt Dışı Eğitim, öğrencilerin okul ücretlerini resmi faturaları ile okul resmi hesaplarına transfer etmelerini tavsiye etmektedir. Bu hizmet politikası sayesinde öğrenciler, her türlü finansal uyuşmazlıktan korunmuş olurlar. Ücretsiz danışmanlık hizmeti ile Power Yurt Dışı Eğitim öğrencilerine okul tanıtımlarından okul kayıt işlemlerinin yürütülmesine vize işlemlerinin yürütülmesinden uçak rezervasyonlarına havaalanı transfer hizmetlerinin ayarlanmasından eğitim süreci desteğine kadar bütün hizmetleri müşterilerine BEDELSİZ olarak sunmaktadır.

Dil Okulları: ZONI

Büyük Okyanus’un kuzeyinde ana karadan tam 3 bin 700 kilometre uzaklıktaki Hawaii, Amerika Birleşik Devletleri’nin 50. eyaletidir. Konumu, iklimi ve doğasıyla yıllar boyu bir tatil mekanı olarak bilinen Hawaii, günümüzde de bu özelliğini koruyor. Amerikalılar’ın büyük bir kısmı balayı için Hawaii’yi tercih ediyor. Adada romantik bir balayı için her şey mevcut; salsa ritimleriyle çekicilik kazanan gece hayatı, volkanik kayaların eteklerinde uzanan bembeyaz plajlar, leziz yemekler… Adanın vazgeçilmez bir simgesi olan halka şeklindeki çiçeklerin Hawaiili genç kızlar tarafından boynunuza takılmasıyla tatiliniz adeta taçlandırılıyor. Bu adalarda en çok duyulan kelime ise ‘Aloha’… ‘Merhaba’, ‘Güle Güle’ ve hatta ‘Seni Seviyorum’ gibi farklı anlamları var. Adalarda nereye giderseniz gidin alışveriş, restoran, plaj, eğlence yerleri, her yerde size gülümseyerek “Aloha” diyen birileri oluyor.

Toplam 132 adadan oluşan Hawaii’de yaklaşık 1 milyon 300 bin kişi yaşıyor. Başkenti Honolulu’. Ana karadan oldukça uzak olduğundan iklim, klasik tropikal iklimden biraz farklı olarak yaşanıyor. Sıcaklık ortalaması 25 derece. Yıl boyunca 20 derecenin pek az altına pek az düşen sıcaklık, en fazla 28-29 dereceye çıkıyor. Sanki her mevsim bahar yaşanıyor.

Adaların iç kesimleri dağlık olmakla beraber sahil şeritleri düz ve kumludur. ABD’nin kahve yetiştirilen tek eyaleti olan Hawaii, aynı zamanda dünyadaki ananas üretiminin de üçte birini karşılar.

Volkanik bir ada olan ve denizaltı volkanlarının binlerce yıl önce patlaması sonucu oluşan Hawaii, asırlar boyu stratejik bir öneme sahip bir yer oldu. MÖ 1000 yıllarında Polinezya adalarından gelenler tarafından işgal edilen Hawaii, 1778’de İngiliz denizcisi James Cook sayesinde Avrupa ülkeleri ile de ilişki kurdu. 1810-1893 yılları arasında krallıkla yönetilen ve 1898’de ABD’nin himayesine giren Hawaii, 1959’da yapılan bir referandumla ülkenin 50. ve sonuncu eyaleti oldu.

Uçsuz bucaksız bir kumsala sahip olan Maui Adası’nda güneşlenmenin ve denize girmenin dışında yapılacak çok şey var. Burası, dağlık arazilerin, derin vadilerin ve ormanların bulunduğu bir ada. Dünyanın en büyük uyuyan volkanı Haleakala ve astronomi araştırma merkezi Sicence City’de yapılacak şnorkelle dalış, adanın sunduğu aktiviteler arasında geliyor. Ayrıca burada, yağmur ormanlarını ve rodeo için Makawao’da bir araya gelen kovboyların gösterilerini kaçırmayın.

Hawaii’de Bishop Müzesi, Volcano Sanat Merkezi, Doğug Hawaii Kültür Merkezi, Koke’s Natural History Müzesi, Hana Kültür Merkezi ve Müzesi, Kamuela Müzesi, Pasific Tsunami Müzesi, Hulihe’e Palace, Kaua’ı Müzesi, Kaua’I Children’s Discovery Müzesi gibi yerleri görülmenizi öneririz.

Okulların resmi temsilcisi olan Power Yurt Dışı Eğitim, sunmuş olduğu “yurtdışı dil eğitimi” hizmetlerden dolayı öğrencilerinden hiçbir ek ücret talep etmemektedir. Sunulan yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetleri tamamen ücretsizdir. Şeffaf ödeme politikası ile öğrencilerden hiçbir okul ödemesi kabul etmeyen Power Yurt Dışı Eğitim, öğrencilerin okul ücretlerini resmi faturaları ile okul resmi hesaplarına transfer etmelerini tavsiye etmektedir. Bu hizmet politikası sayesinde öğrenciler, her türlü finansal uyuşmazlıktan korunmuş olurlar. Ücretsiz danışmanlık hizmeti ile Power Yurt Dışı Eğitim öğrencilerine okul tanıtımlarından okul kayıt işlemlerinin yürütülmesine vize işlemlerinin yürütülmesinden uçak rezervasyonlarına havaalanı transfer hizmetlerinin ayarlanmasından eğitim süreci desteğine kadar bütün hizmetleri müşterilerine BEDELSİZ olarak sunmaktadır.

Dil Okulları: Global Village

San Francisco, ABD’nin en büyük 13. şehri ve Kaliforniya eyaletinin en büyük 4. şehridir. Batının incisi bu şehirde bir arada huzur içinde yaşayan bir düzineye yakın kültür aynı zamanda şaşırtıcı biçimde kendi öz kültürüne bağlı kalmayı başarabilmiş, bu şekilde bu körfez şehrine ayrı bir lezzet katmıştır.

Şehri tanımaya Cable Car’la (tramvay) başlamak en akılcısıdır. En hareketli ve işlek cadde Market Str.’den Fisherman’s Wharf’a uzanan eşsiz bir keyif turu. Sonra PIER 39 ve Ghirardelli Square’i görmeden sakın dönmeyin. North Beach’de İtalyan esintisi hissedilirken, Mission District bölgesinde Meksika ve Latin özellikleri hakimdir. Japantown ve Chinatown adından anlaşılacağı gibi minyatür Asya gibidir ve kesinlikle görülmelidir.

Keskin virajlı bir yolda araba kullanacağım derseniz, Lombard Caddesine gidin: 40 derece eğimli sekiz keskin viraj. Her şehirde ünlü bir meydan vardır. San Francisco’nun ki de Union Square’dir. İnsan kalabalığı görmek ve güzelliğine hayran kalmak içten bile değildir. San Francisco şehri genel itibariyle büyüktür fakat San Francisco Bay Area denilen bütün sahil kesimini de katınca daha da büyümektedir.

Alcatraz, ünlü hapishane. Zamanında ağır suç isleyenlerin sürüldüğü bu adaya şimdi insanlar kendi istekleriyle akın ediyorlar. Amerika’ nin bazı şehirlerinde arabaya şiddetle ihtiyaç duyulurken San Francisco sunduğu toplu tasıma olanakları ile oldukça pratiktir. Hemen hemen her yere ulaşan otobüsler ve özellikle BART (hızlı tren) insanı teknolojinin günümüzde geldiği seviyeye hayran bırakır.

San Francisco şehrinin 3 tarafı denizle çevrilidir ve toplam 128 km kare alan üzerine kurulmuştur. Toplam 43 tepe vardır. Nüfus olarak yaklaşık 780,000 kişi yaşamaktadır. Kilometrekareye düşen insan sayısına göre New York’tan sonra ikinci en yoğun şehirdir. Yıllık 17 milyon ziyaretçinin geldiği tespit edilmiştir. Yıllık hava sıcaklıkları 70F (21C) ila 40F(5C) arasında değişmektedir. Sabah ve akşam sisleri bazen yağmuru aratmayacak kadar yoğun ve meşhurdur. Okyanusun ılımanlaştırıcı etkisinden dolayı kar yağmaz.

Okulların resmi temsilcisi olan Power Yurt Dışı Eğitim, sunmuş olduğu “yurtdışı dil eğitimi” hizmetlerden dolayı öğrencilerinden hiçbir ek ücret talep etmemektedir. Sunulan yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetleri tamamen ücretsizdir. Şeffaf ödeme politikası ile öğrencilerden hiçbir okul ödemesi kabul etmeyen Power Yurt Dışı Eğitim, öğrencilerin okul ücretlerini resmi faturaları ile okul resmi hesaplarına transfer etmelerini tavsiye etmektedir. Bu hizmet politikası sayesinde öğrenciler, her türlü finansal uyuşmazlıktan korunmuş olurlar. Ücretsiz danışmanlık hizmeti ile Power Yurt Dışı Eğitim öğrencilerine okul tanıtımlarından okul kayıt işlemlerinin yürütülmesine vize işlemlerinin yürütülmesinden uçak rezervasyonlarına havaalanı transfer hizmetlerinin ayarlanmasından eğitim süreci desteğine kadar bütün hizmetleri müşterilerine BEDELSİZ olarak sunmaktadır.

Dil Okulları: LSI, EC, Embassy CES, St. Giles, Kaplan

San Diego, ABD’nin en büyük 7. şehri ve Kaliforniya eyaletinin en büyük 2. şehridir. San Diego şehri polis araçlarının üzerinde de yazan ve şehrin sloganı haline gelmiş olan The Finest City in America (Amerika’nin en güzel şehri) olarak bilinir. Turist olarak gelen birçok insanın San Diego’ya aşık olup yaşadıkları yerlere geri döndükleri de bir gerçektir.

1542’de İspanyolların ilk defa keşfettiği San Diego, ismini 1602 yılında İspanyolların üç ana keşif gemisinden birinin adı olan San Diego gemisinden almıştır. 1769 yılında resmi olarak kurulan San Diego şehri ticaret ve liman şehri olarak California eyaletini Meksika’ya bağlayan bir köprü durumuna gelmiştir.

Masmavi Pasifik okyanusu, bir saat uzaklıktaki kayak merkezleri, rahat bir yaşam biçimi ve Meksika’ya olan sınırından dolayı ilginç bir etnik ve kültürel karışıma sahip olması, San Diego’nun akla gelen bir kaç özelliğidir. Rahat ve çekici ortamıyla, San Diego bölgesi birçok Amerikalının emeklilik hayallerini süsler. San Diego, Amerika’nın yedinci, California eyaletinin de ikinci en büyük şehri olmasına rağmen diğer büyük Amerikan şehirlerinin aksine karmaşadan uzak ve genel olarak sakin bir yaşam ortamı sunar.

San Diego’nun çoğu kişi tarafından bilinmeyen bir kaç özelliği ise; Batı kıyısındaki en büyük Deniz Piyade Üssü’ne (Marine) sahip olması ve aynı zamanda da Deniz Kuvvetleri’nin (Navy) büyük çoğunluğunun olduğu askeri bir şehir olmasıdır. Ayrıca, Samoa adalarından sonra dünya üzerindeki en büyük Samoali nüfusunun bulunduğu bölgedir. Daha önceden değindiğimiz üzere bir sinema klasiği olan Top Gun filminin büyük bir bölümü de bu bölgede çevrilmiştir. San Diego’yu Meksika’ya bağlayan San Ysidro Border dünyanın en işlek sınır kapısıdır. Dünyanın en büyük ve en ünlü hayvanat bahçesi olan San Diego Zoo da şehrin simgelerindendir.

Birçok yüksek teknoloji ve biyomedikal firmaya da ev sahipliği yapan San Diego, teknoloji çevrelerinde Silicon Valley’den esinlenerek, Qualcomm gibi büyük telekomünikasyon şirketlerinin merkezi olduğundan Telecom Valley olarak da bilinir.